Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Lwóweccy policjanci zatrzymali 28-latka z Jeleniej Góry podejrzewanego o okradanie grobów. Łupem cmentarnej hieny najczęściej padały metalowe krzyże, wazony oraz figurki z wizerunkiem świętych. Funkcjonariusze podejrzewają, że sprawca może mieć na swoim koncie kilkadziesiąt takich czynów.

28 – letni mieszkaniec Jeleniej Góry, podejrzewany jest o szereg kradzieży na terenie cmentarzy w regionie. Łupem sprawcy padały metalowe krzyże z grobów, wazony, oraz figurki o charakterze religijnym. Mężczyzna działał od marca do września tego roku m.in. w Pasieczniku, Wleniu, Gryfowie Śląskim i Lwówku Śląskim. Policjanci podejrzewają, że ma on na koncie ponad 50 tego typu czynów. Łączne straty w tej sprawie oszacowano na blisko 13 tysięcy złotych. Za ograbianie miejsc pochówku grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!