Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

22. Pielgrzymka Parlamentarzystów: metropolita częstochowski apelował do polityków

Janusz Strzelczyk
Parlamentarzyści na dziedzińcu przed Kaplicą Cudownego Obrazu Matki Boskiej.
Parlamentarzyści na dziedzińcu przed Kaplicą Cudownego Obrazu Matki Boskiej. fot. Waldemar Deska.
Około 80 posłów i senatorów przybyło w środę na Jasną Górę na 22. Pielgrzymkę Parlamentarzystów. Tym razem dziennikarze mieli utrudniony dostęp do parlamentarzystów w sanktuarium. W Kaplicy Różańcowej posłowie i senatorowie wysłuchali katechezy arcybiskupa Stanisława Nowaka, metropolity częstochowskiego.

Ksiądz arcybiskup mówił m.in., że Bóg przemawia do parlamentu polskiego jako wspólnoty reprezentującej naród. Apelował do posłów i senatorów, aby walczyli o prawa polskiej rodziny.

- Rozbudzanie seksualności w Polsce zagraża brakiem dzieci - zauważył ksiądz arcybiskup.

- Polska wymiera, mamy jeden z najniższych wskaźników urodzeń, 1,37 dziecka na rodzinę. Troje dzieci i więcej może nas uratować. Mamy do czynienia z trendem laicyzacji narodu polskiego - dodał.

Parlamentarzyści obiecali, że będą się troszczyć o polską rodzinę i jej zabezpieczenie materialne.

Uczestniczyli też w mszy świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Antoni Długosz. Na zakończenie mszy ks. Paweł Powierza, duszpasterz parlamentarzystów, ponowił w imieniu parlamentarzystów polskich ślubowanie wierności Krzyżowi, Chrystusowi i Ewangelii.

Tymczasem w Radiu Zet pielgrzymkę ostro skrytykował Janusz Palikot, lider Ruchu Poparcia.

- Do Częstochowy posłowie wyjechali w środę. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że właśnie trwa czterodniowe posiedzenie Sejmu. To żenujące - mówi Palikot na radiowej antenie.


Paweł Poncyljusz, poseł Polska Jest Najważniejsza:
Jestem po raz szósty na pielgrzymce parlamentarzystów. Ale przychodzę też na Jasną Górę z pieszą pielgrzymką warszawską. Przybywam na pielgrzymkę z dziękczynieniem za dobro, jakie spotyka mnie, moją rodzinę, pokutą za popełnione grzechy i w intencji powodzenia osobistego, służby publicznej, którą pełnię, rodziny. Rok wyborczy nie ma tutaj żadnego znaczenia.

Beata Kempa, posłanka Prawa i Sprawiedliwości:
Modlę się na tej pielgrzymce w intencji osobistej oraz za tych, których dotyka nietolerancja ze względu na przekonania inne od tych, jakie ma obecnie panująca władza. Wiem, że mają problemy w pracy, są dyskryminowani, często też tracą pracę. Wybierając się na pielgrzymkę nie zdezorganizowaliśmy pracy Sejmu, co sugerowali posłowie z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Zostali nasi dyżurni na głosowaniach w Sejmie.

Mariusz Błaszczak, przewodniczący klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości:
Jestem sprawcą tej pielgrzymki. Jeszcze we wtorek postawiłem sprawę jasno na Konwencie Seniorów - głosowania ze środy rana trzeba przenieść na wtorkowy wieczór. Marszałek uwzględnił nasz wniosek i przeniósł głosowania.
Już wcześniej mówiliśmy marszałkowi Grzegorzowi Schetynie, że pielgrzymka parlamentarzystów jest tradycją, którą należy uszanować.

Czy wierzysz w obietnice parlamentarzystów? Komentuj!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto