Doral Zetkama Nysa wygrał z Jaworznem

PG
O wygranej zadecydowała świetna, pierwsza połowa meczu, w wykonaniu ekipy z Kłodzka

Koszykarze drugoligowego Dorala Zetkamy Nysy Kłodzko pokonali we własnej hali 70:63 (17:15, 25:9, 17:21, 11:18) MCKiS Termo – REX Jaworzno. To bardzo ważne zwycięstwo. Ekipa z Kłodzka nie ma najlepszego sezonu, jest nisko w tabeli i każda wygrana jest dla niej bardzo cenna. Tym razem została na dodatek odniesiona nad sąsiadem z tabeli. Pojedynek zaczął się po myśli gospodarzy. Po pierwszej kwarcie prowadzili 17:15, a po 20 minutach było już 42:24. W trzeciej części spotkania przewaga Doral Zetkamy Nysy urosła już nawet do 22 pkt (55:33) i wydawało się, że jest po meczu. Jednak emocje w tym spotkaniu jednak nie skończyły się. W ostatniej kwarcie MCKiS odrobił straty, a nawet wyszedł na prowadzenie 61:59. Gospodarze jednak szybko zareagowali. Najpierw za trzy punkty trafił Cieśla, później dwa rzuty wolne wykorzystał Lipiński i zespół z Jaworzna już nie odrobił straty. W tym meczu w barwach Dorala Zetkamy Nysy zadebiutował Jarosław Bartkowiak, mierzący 200 cm wzrostu zawodnik występował ostatnio w WKK Wrocław.

Doral Zetkama Nysa Kłodzko - MCKiS Jaworzno 70:63 (17:15, 25:9, 17:21, 11:18)
Doral Zetkama Nysa: Lipiński 15, Weiss 11, Gadomski 9, Cieśla 9 (3), Ulrich 9, Zubik 6, Radwański 5 (1), Wyrwas 4, Bartkowiak 2, Rozmus 0, Kurowski 0.