Europejski nokaut

Renata Stanienda
Wielki sukces dolnośląskich teakwondoków!

**W dniach od 27 kwietna do 1 maja 2016 w Tampere w Finlandii odbywały się XXXI Mistrzostwa Europy Seniorów i XXII Mistrzostwa Europy Juniorów. Na fińskich matach stanęło 500 zawodników z 27 krajów Europy. Po raz 24 z rzędu Polska Reprezentacja Narodowa zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej dosłownie nokautując resztę Europy zdobywając 21 złotych medali (13 w konkurencjach indywidualnych i 8 drużynowo). Drugim krajem Europy została Rumunia z 8 medalami złotymi, trzecim Norwegia zdobywając 6 złotych medali.
Wyjątkowo udany występ zaliczyła reprezentacja Dolnego Śląska. Mistrzem Europy w układach 2 dan został Maciej Żuk z LKT Legnica. Złoty medal dołożyła także Karolina Czorniej w testach siły juniorek i srebrny medal w walkach w kategorii do 70kg seniorów Kamil Dobrowolski. Na szczególne uznanie zasługuje występ Eweliny Zając, która zdobyła w sumie 5 medali, zostając najlepszą zawodniczką w Europie. Wywalczyła tytuł Indywidualnej Mistrzyni Europy walkach do 68kg, Mistrzostwo Europy w testach siły seniorek, 2 złota w drużynowych układach i drużynowych walkach , oraz srebrny w drużynowych testach siły kobiet. Cała trójka trenuje we Wrocławski Sportowym Klubie Taekwon-do, którego trenerem jest Adam Alenowicz.
Dodatkowo, wyżej wspomniany Maciej Żuk wywalczył złoty medal w układach drużynowych mężczyzn i wraz z Radosławem Zazulakiem (WSKT Wrocław) 2 złote medale w walkach drużynowych i drużynowych technikach specjalnych seniorów. Do zdobyczy dolnośląskich taekwondoków należy dołożyć także srebro w drużynowych testach siły seniorów i medale zdobyte przez juniora Patryka Łukasiewicza (LSKT Lubin)- srebro w drużynowych walkach juniorów i brąz w drużynowych testach siły juniorów.