Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Niedaleko Lwówka Śląskiego mieści się najlepszy hotel w Polsce

Rafał Święcki
Hotelem zarządza Ilona Rzeźwicka
Hotelem zarządza Ilona Rzeźwicka fot. Rafał Święcki
Internauci docenili pałac w Brunowie. Mieszczący się w nim hotel został uznany za najlepszy obiekt turystyczny w Polsce. Rodzina Rzeźwickich zajmuje się zabytkiem od 8 lat

Pałac Brunów koło Lwówka Ślaskiego został uznany za najlepszy polski hotel roku 2012. Prestiżową nagrodę przyznali mu hotelowi goście korzystający z elektronicznego systemu rezerwacji miejsc noclegowych oferowanego przez niemiecką firmę HRS. W ofercie portalu jest 250 tysięcy hoteli w Europie i na świecie.
W konkursie uczestniczyły hotele z całej Polski w kategoriach: Premiera - obiekty nowo otwarte, Biznes, Najlepszy Serwis, Ekonomiczny, Luksusowy, Design, SPA, Wypoczynkowy, Pałace i Zamki oraz w kategorii głównej Hotel Roku 2012. W bezpośrednim głosowaniu brały udział 94 obiekty hotelowe. Pałac Brunów wygrał swoją kategorię oraz otrzymał główną nagrodę.

- To dla nas niezwykłe wyróżnienie, tym cenniejsze, że o wygranej w konkursie decydowały głosy internautów z całej Polski - mówi Ilona Rzeźwicka, dyrektor Pałacu Brunów.

Historia tego miejsca sięga XV wieku, z tego okresu pochodzi pierwsza informacja o dworze. W latach 1740 - 1750 właścicielem majątku został hrabia von Schmettau. Za jego sprawą dokonano przebudowy starego dworu w niewielki barokowy pałac. Trzydzieści siedem lat później właścicielem Brunowa stała się rodzina von Schweinitz. Trzy tygodnie po nabyciu majątku, wybuchł pożar w czasie którego spłonęły wszystkie zabudowania. Na zgliszczach Schweinitzowie wznieśli nową neobarokową, dwukondygnacyjną rezydencję. Kolejni właściciele pałacu, rodzina von Cottenet, energiczne przystąpiła do rozbudowy założenia pałacowego w typowym dla XIX wieku stylu historyzmu. Z tego okresu pochodzi stajnia z powozownią oraz park. Kolejną przebudowę przeprowadzono w latach 1900 - 1901, powstało wówczas skrzydło południowe pałacu wraz z oranżerią i ośmioboczną wieżą. W latach 30-tych XX wieku utworzono tu szkołę Hitlerjugend. Po wojnie pałac ulegał stopniowej dewastacji. Rodzina Rzeźwickich, kupiła go w 2004 r. i prowadzi do dziś. Uratowano przed całkowitym zniszczeniem m.in. starą powozownię. Hotel może przyjąć 140 gości.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto