O Przedszkolu Publicznym im. Izerskich Skrzatów w Mirsku słów kilka

nnb
W naszym przedszkolu rozpoczęliśmy działania dotyczące obchodów 100- lecia Niepodległości Polski. Celem działań jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych.

Przedszkolaki poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, wycieczkach,konkursach, warsztatach plastycznych, zajęciach edukacyjnych poznały pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolności.
Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych przygotowały bogaty program artystyczny z recytacjami, tańcem, śpiewem i scenografią. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski. Przygotowana dekoracja, stroje dzieci, patriotyczne utwory muzyczne wszystko to wprowadziło nas w historyczny, podniosły nastrój. Dzieci prezentowały wiersze, inscenizacje, piosenki o tematyce patriotycznej. Była to wyjątkowa uroczystość pełna wzruszeń. Jako nauczyciele pokazaliśmy dzieciom, że patriotyzm w czasach pokoju to dbanie o nasz wspólny dom, to duma bycia Polką i Polakiem, to radość z bycia razem i przeżywania wspólnie pięknych i podniosłych chwil dla Polski.

Zapewniamy dzieciom równomierny, integralny rozwój wszystkich sfer osobowości. Czuwamy nad rozwojem fizycznym, kształtujemy zmysły, uczymy kierowania emocjami. Pracujemy w oparciu o program "Kocham przedszkole" .
Pragniemy, aby nasze przedszkole było miejscem spotkań nie tylko dzieci, ale również rodziny. Dobrze wiemy, że bez zrozumienia nie ma zaufania, a bez wzajemnego zaufania wychowanie nie przynosi zamierzonych efektów.
Cała kadra pedagogiczna posiada pelne kwalifikacje wymagane do pracy z dziećmi.
Zatrudniamy nauczycieli - specjalistów, między innymi:

  • pedagoga,
  • logopedę

Proponujemy radosne, beztroskie dzieciństwo, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa jest przyjemnością.

W przedszkolu zorganizowanych jest sześć oddziałów. Grupy noszą nazwy: MISIE 3 latki, SOWY 4 latki, JEŻYKI 5,4-latki, WIEWIÓRKI 5,6 latki i ZAJĄCZKI 6 latki, 4,5 latki KOTKI. Każda przedszkolna sala wyposażona jest w ciekawe zabawki i pomoce dydaktyczne , a przede wszystkim w meble dostosowane do wieku dzieci i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dzieci i nauczyciele mają do dyspozycji tablicę multimedialną, laptopy oraz tablety. Bardzo dużą popularnością cieszą się wśród dzieci roboty PHOTONY, które uczą dzieci programowania oraz logicznego myślenia. Photony wprowadzają dzieci w świat nowych technologii.

Jesteśmy placówką publiczną , nosimy nazwę IZERSKICH SKRZATÓW. Wchodzimy w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Organem prowadzącym jest Gmina Mirsk.
Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.30.
Placówka znajduje się przy ul. kpt. St. Betleja 27 w dwupiętrowym budynku wolnostojącym z placem zabaw. Plac jest zacieniony przez wspaniale drzewa, które chronią dzieci przed słońcem podczas upałów.

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.30, znajduje się w nim sześć oddziałów
Przedszkolne sale wyposażone są w ciekawe zabawki i pomoce dydaktyczne oraz w meble dostosowane do wieku dzieci a do dyspozycji dzieci jest wykształcona kadra wraz z pedagogiem i logopedą
Dzieci i nauczyciele mają do dyspozycji tablicę multimedialną, laptopy, tablety oraz roboty PHOTON, które uczą dzieci programowania oraz logicznego myślenia.
Zapewniamy dzieciom równomierny, integralny rozwój wszystkich sfer osobowości. Czuwamy nad rozwojem fizycznym, kształtujemy zmysły, uczymy kierowania emocjami.
Pragniemy, aby nasze przedszkole było miejscem spotkań nie tylko dzieci, ale również rodziny. Dobrze wiemy, że bez zrozumienia nie ma zaufania, a bez wzajemnego zaufania wychowanie nie przynosi zamierzonych efektów.
Adres:
Ul. kpt. Betleja 27
59-630 Mirsk
Tel: 75 783 42 77

Nowe rozporządzenie w związku z pandemią

Wideo

Materiał oryginalny: O Przedszkolu Publicznym im. Izerskich Skrzatów w Mirsku słów kilka - Gazeta Wrocławska

Dodaj ogłoszenie