Rafał B. przyznał się do zarzuconych mu czynów przejechania zwierzęcia i znęcania się

Beata Samulska
Beata Samulska
Rzecznik prasowa policji Aleksandra Pieprzycka w rozmowie z mediami Beata Samulska
Zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 21-latek z gminy Syców zatrzymany wczoraj przez policję.

Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Oleśnicy doszło do przesłuchania Rafała B. z gminy Syców, który miał przejechać psa, nagrać komórką film z tego bestialskiego czynu i wrzucić nagranie do sieci.

Wraz z sycowskimi policjantami sprawcę tego czynu przesłuchiwał Grzegorz Bielawski z Pogotowia dla Zwierząt. Mężczyzna zmienił wczoraj przedstawioną wersję wydarzeń twierdząc, że nie pamięta, gdzie doszło do tego czynu. Twierdzi, że nie zdarzyło się to koło Przemyśla, jak wcześniej utrzymywał, ale nie potrafi powiedzieć, w którym miejscu. Twierdzi, że do zdarzenia doszło w sobotę. Utrzymuje, że nie posiada telefonu, miał go rzekomo zgubić na imprezie i ten rzekomy fakt zgłosił na policji. Nie zna swojego numeru telefonu, generalnie mało wie.

Mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się do tego czynu. Jak utrzymuje, pies ten zabijał dziką zwierzynę i dlatego wymierzył sprawiedliwość, zrobił to z premedytacją. Otrzymał zarzut potrącenia psa i znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

Docierają do nas informacje, że prawdopodobnie przeciwko Rafałowi B. toczą się w sądzie dwie sprawy o groźby karalne. Jest znany policji.

W sieci krąży aktualnie mnóstwo informacji o tym, że podobno już wcześniej brutalnie znęcał się nad zwierzętami. Zaprzeczył tym doniesieniom.

O sprawie wypowiedziała się rzecznik prasowa policji w Oleśnicy Aleksandra Pieprzycka: – Informacje o tym zdarzeniu otrzymaliśmy około południa, a już w godzinach wieczornych udało się nam zatrzymać tego mężczyznę. Policjanci sprawdzali różne miejsca, gdyż nie udało się go pierwotnie zastać w miejscu zamieszkania. Po konsultacji z prokuratorem okazało się, że należy tę osobę zatrzymać. Jednak pierwotnie nie zastali mężczyzny w domu. Udało się to na szczęście.

Przypomnijmy, że w zatrzymaniu pomocy policji udzielił Grzegorz Bielawski z Pogotowia dla Zwierząt, który spotkał się z matką sprawcy oraz z samym sprawcą i przekonał ich do tego, że powinien oddać się w ręce policji. Jeszcze wczoraj Rafał B. był mocno zdenerwowany. Jednak dziś rozmawiał już innym tonem.

- Najistotniejsze jest to, że ten mężczyzna jest osadzony - poinformowała rzecznik policji. – Będzie przesłuchiwany przez prokuratora. Aktualnie trwa zbieranie materiału dowodowego, ustalanie miejsca zdarzenia, lokalizacja zwłok psa. Niewykluczone, że w trakcie postępowania pojawią się kolejne materiały, które będą miały znaczenie, np. inne filmy. Dość mocno zaangażowali się mieszkańcy, internauci, którzy przysyłają do nas różne informacje. Wszystkie czynności prowadzimy pod nadzorem prokuratora.

Prokurator rejonowy w Oleśnicy Marcin Firko poinformował nas przed przesłuchaniem Rafała B. przez policję: – Mężczyzna może usłyszeć zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Za ten czyn grozi kara więzienia do lat pięciu. Po przesłuchaniu mężczyzny zostanie podjęta decyzja o zastosowaniu ewentualnych środków zapobiegawczych. W tego typu sprawach zawsze rozważamy zastosowanie najsurowszego środka.

Zapadła decyzja, że Rafała B. prokurator przesłucha prawdopodobnie jutro.

TUTAJ ZNAJDZIESZ INFORMACJE O ZATRZYMANIU RAFAŁA B.

NA TEMAT TEGO POTWORNEGO CZYNU WYPOWIADAJĄ SIĘ LUDZIE W CAŁYM KRAJU

Komunikat Pogotowia dla Zwierząt
Dziś od rana kolejny dzień zajmujemy się sprawą - rano trwały oględziny samochodu, jakim Rafał B. zabił psa. Dokonano ich na terenie firmy meblowej w której 22-letni Rafał B. pracował. Także dziś od godziny 11.30 do 12.30 trwało przesłuchanie sprawcy w Komendzie Powiatowej Policji w Oleśnicy. Uczestniczyliśmy, jako pokrzywdzony w tych przesłuchaniach, jako jedyna organizacja z kilku, które złożyły wniosek o dopuszczenie do postępowania, jako strona i wykonujący prawa pokrzywdzonego.
Stowarzyszenie Zwykłe „Pogotowie dla Zwierząt" zajmuje się sprawą zabicia psa przez Rafała B. od dnia 2 czerwca 2019 r. odkąd wpłynął film od jednego ze świadków. Działania podjęliśmy natychmiast. Z Warszawy do Sycowa udało się kilka osób, aby nie tylko złożyć zawiadomienie o przestępstwie, ale także aby odszukać sprawcę, bo z naszych informacji się ukrywał.
Wczoraj po dojeździe do Sycowa złożyliśmy zeznania w Komisariacie Policji, gdzie przedstawiliśmy dowody na popełnienie przestępstwa, wydruki fotografii. Dołączyliśmy się także do postępowania jako strona i zastrzegliśmy, aby wszystkie czynności przygotowawcze w sprawie były wykonane z udziałem naszych przedstawicieli lub pełnomocników. Widząc, iż sprawca nie jest zatrzymany jeden z członków naszego zespołu podjął działania, aby ustalić, gdzie ukrywa się Rafał B. Udało się to nam po kilku godzinach.
Rozmawialiśmy ze sprawcą jeszcze przed zatrzymaniem przez policję. Udało się nam wstępnie ustalić miejsce, gdzie ten pies został potrącony, zanim to ustaliła policja. Następnie poinformowaliśmy o tym, iż sprawca ukrywa się w domu - Komisariat Policji w Sycowie. Zatrzymanie mężczyzny miało miejsce w naszej obecności tj. przedstawicieli Pogotowia dla Zwierząt.
W dniu 3 czerwca 2019 r. Zostaliśmy powiadomieni przez policję o wzięciu udziału w czynnościach przeszukania samochodu sprawcy w firmie, w której jeździł, a następnie dziś o godzinie 11.30 rozpoczęliśmy wraz z policją przesłuchanie sprawcy w Komedzie Powiatowej Policji w Oleśnicy. Uczestniczymy we wszystkich czynnościach dochodzenia i śledztwa. Zobowiązaliśmy się do pokrycia kosztów zabezpieczenia psa, kosztów sekcji zwłok i opłacenia transportu. W dniu dzisiejszym pozyskaliśmy kolejnych świadków, którzy potwierdzają kolejne czyny Rafała B. dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Dowody te przedstawimy śledczym bardzo szybko. Całość tych prac wykonuje na zlecenia naszego Stowarzyszenia kilka osób i firm. Pokrywamy koszty tych prac, paliwo, i wydatkujemy środki na inne czynności w tej sprawie. W związku z tym, iż do przesłuchania jest jeszcze wielu świadków, których pozyskaliśmy i na każdą czynność musimy dojechać - koszty tej pomocy prawnej są duże.
Wiemy, iż do sprawy karnej dołączyły się jako pokrzywdzeni przedstawiciele innych organizacji. Każdy ma takie prawo, jednak przedstawicieli tych organizacji nie było ani podczas zatrzymania sprawcy, ani podczas dzisiejszych czynności. Ta sprawa - to nie samo złożenie pisma procesowego, że będziemy oskarżycielem posiłkowym, ale aktywne działanie w sprawie. Jest to bardzo skrupulatna praca dla wielu osób. Dziś np. kilka osób będzie poszukiwać ciała psa we wskazanym przez sprawcę rejonie. Do tego dochodzą koszty dojazdu na rozprawy karne.
Każdą naszą czynność dokumentujemy, więc nietrudno będzie sprawdzić nasze działania.
Podczas przesłuchania w dniu dzisiejszym Rafałowi B. ogłoszono dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy znęcania się nad psem poprzez najechanie na niego autem na drodze publicznej. Drugi zarzut dotyczy znęcania się nad zwierzęciem poprzez najechanie go i to jest zarzut za szczególne okrucieństwo.
Mężczyzna nie chciał opowiadać na nasze wszystkie pytania. Niestety nie możemy ujawnić treści jego wyjaśnień ponieważ jest to tajemnica postępowania przygotowawczego. Możemy tylko napisać, iż przyznał sie do winy. Teraz jest przewożony do szpitala powiatowego w Oleśnicy na badania, z których będzie wynikać, czy w jego krwi nie ma substancji odurzających.
Mamy już ustalony rejon, w którym miało dojść do samego zdarzenia. Dziś tam wysyłamy patrole, aby ustaliły dokładnie, gdzie jest to miejsce. Będzie to trudne, ponieważ sprawca nie chce powiedzieć gdzie to się stało. Nie ma też jego telefonu, który podobno został mu skradziony na imprezie w minioną sobotę już po tym zdarzeniu.
Prowadzimy cały czas działania na miejscu zmierzające do pozyskania nowych dowodów na przestępstwa 22-letniego Rafała B. Dziś lub jutro zapadnie decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu. Obecnie sprawca szykowany jest do przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Oleśnicy. Cały czas można nas wesprzeć w tych działaniach. Działamy realnie, na miejscu.

Flesz - Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Materiał oryginalny: Rafał B. przyznał się do zarzuconych mu czynów przejechania zwierzęcia i znęcania się - Dolnośląskie Nasze Miasto

Komentarze 33

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

https://www.se.pl/wiadomosci/polska/piec-lat-to-za-malo-dla-mordercy-maksa-adwokat-ostro-o-katach-zwierzat-wywiad-aa-aouJ-vqwa-o472.html

G
Gość
3 czerwca, 14:36, Daw:

No i wypuszczą do domu potem zawiasy i pracę społeczne znajdzie praca za granicą połowa z komentujących dostanie wyroki za rodo i nawoływanie do agresji. A za miesiąc wszyscy zapomną i [wulgaryzm]burza się skończy hehe

P*$#

G
Gość
2019-06-14T20:07:00 02:00, Pies:

Jeśli kiedykolwiek ten śmieć trafi na mnie na ulicy to może być pewny że dostanie w pysk tak że nie wstanie.

Mam nadzieje,ze ty go pierwszy znajdziesz!!!

G
Gość
2019-06-05T13:09:05 02:00, Rumcajs:

Tylko sądowny zakaz prowadzenia pojazdów i zatrzymanie prawa jazdy na okres 25lat daje nadzieje że ten bydlak po tym okresie zacznie przypominać człowieka za kierownicą

Do paki z nim I niech z nim rozprawia.Skur....syn.Nie pozwolcie by spokojnie zyl.Jak sie znecal nad zwuarzakami,I on zasluguje na znecanie.Dac jego fote obrzydliwa I imie I nazwisko.Dobrze,ze juz nie mieszk

am w Legnicy,bo nerwy by mi puscily!!!!

N
Nie tylko zwierzęta...

Ten Rafał B, już specjalnie złamał rękę jednej dziewczynce...

G
Gość
2019-06-03T18:00:11 02:00, XYZ:

Znam tego chłopaka był bardzo wporządku czemu zrobił takie coś nie wiem... Młody głupi każdy ma coś na sumieniu ale żeby za psa aż tak źle mu życzyć ogarnijcie się ludzie.

2019-06-03T20:16:31 02:00, Martin:

Jakim śmieciem trzeba być by zrobić coś takiego... obejrzałem to nagranie i źle mi się zrobiło... koleś ma zadatki na Bundy'ego, on też zaczynał od zwierząt.

Zamknąć śmiecia, wyrzucić klucz, zapomnieć.

A jak go jednak zdecydują się wypuścić, to nie miną 24 godziny kiedy skończy w rzece...

2019-06-12T07:57:18 02:00, Gość:

Oby

Ty i on Jesteście siebie warci z wami to samo zrobić

P
Pies

Jeśli kiedykolwiek ten śmieć trafi na mnie na ulicy to może być pewny że dostanie w pysk tak że nie wstanie.

f
fejm

no to teraz odpala streama i w jeden dzien ma 20 koła z donejtów :D

O
On37

Jest petycja: https://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/S_Rafal_B_5_lat_kary_bez_zawiasow/?pmkOuob

G
Gość

Nie pamietam już, na której dokładnie, ale na jakiejś innej stronie w komentarzach pewien pan napisał o Rafale B.: "młody chłopak, świat się przed nim otwierał, a teraz leży i kwiczy pod każdą szerokością geograficzną." Dobrze napisał, przewidywał taką reakcję na świecie

G
Gość
2019-06-03T18:00:11 02:00, XYZ:

Znam tego chłopaka był bardzo wporządku czemu zrobił takie coś nie wiem... Młody głupi każdy ma coś na sumieniu ale żeby za psa aż tak źle mu życzyć ogarnijcie się ludzie.

2019-06-03T20:16:31 02:00, Martin:

Jakim śmieciem trzeba być by zrobić coś takiego... obejrzałem to nagranie i źle mi się zrobiło... koleś ma zadatki na Bundy'ego, on też zaczynał od zwierząt.

Zamknąć śmiecia, wyrzucić klucz, zapomnieć.

A jak go jednak zdecydują się wypuścić, to nie miną 24 godziny kiedy skończy w rzece...

Oby

G
Gość
2019-06-03T14:36:55 02:00, Daw:

No i wypuszczą do domu potem zawiasy i pracę społeczne znajdzie praca za granicą połowa z komentujących dostanie wyroki za rodo i nawoływanie do agresji. A za miesiąc wszyscy zapomną i gownoburza się skończy hehe

Jego film w Niemczech ogladamam i czytalam ze juz tez we Francji , jego wyczyn rekordy ogladalnisci bije, wiec nie sadze ze ludzie tak szybko zapomna o nim.

Ciekawe tylko jaka bedzie ocena sadu. Jesli ten psychol wyrok w zawieszeniu otrzyma to bez komentarza .....

R
Rumcajs

Tylko sądowny zakaz prowadzenia pojazdów i zatrzymanie prawa jazdy na okres 25lat daje nadzieje że ten bydlak po tym okresie zacznie przypominać człowieka za kierownicą

D
Diana

Wporzadku? Kto wychował tego potwora? Dzisiaj zwierzęta a jutro ludzi będzie mordowal. Do pięciu lat to zamało za takie bestialstwo. To psychol i takich jest więcej na tym świecie. Społeczeństwo ich ukrywa, ale najwięcej winy rodziców bo są agresywni do swoich dzieci, nie dają dobrego przykładu i miłości, traktują ich jak zło konieczne a z tego rodzi sie taka patologia potwora. Najpierw dziecko bawi się i zabija robaczki, później dręczy małe kotki i nikt tego nie widzi. Cieszą się że dzieciak ma zabawkę no a później z potworkow mamy potwory zdolne do wszystkiego.

534
2019-06-03T18:00:11 02:00, XYZ:

Znam tego chłopaka był bardzo wporządku czemu zrobił takie coś nie wiem... Młody głupi każdy ma coś na sumieniu ale żeby za psa aż tak źle mu życzyć ogarnijcie się ludzie.

2019-06-03T18:04:39 02:00, Alfred:

Podaj nazwisko tego słodziaka, ciekawi mnie jak będzie wyglądał po kilkukrotnym przejechaniu po nim busem

2019-06-03T20:57:34 02:00, Gość:

Rafał Byś.

2019-06-04T02:16:55 02:00, jck:

"za psa"???. Człowieku tu nie chodzi o przypadkowe przejechanie psa tylko o nieludzkie pastwienie sie nad nim. Sadystyczne najeżdżanie powoli i jeszcze zatrzymanie się na psie! radość z patrzenia i powolne torturowanie psa który kona w męczarniach. Nie wierzę że nie widzisz różnicy.

XYZ to prawdopodobnie ktoś z rodziny psychicznie chorego narkomana, tytułowego pana Rafała Bysia ( którego dokładne dane oraz miejsce zamieszkania zostało umieszczone w internecie, zachęcam do zapoznania się z jego tymi informacjami oraz lokalizacją ), bądź któryś z jego znajomych. Zarówno autor posta XYZ, jak i sprawca przestępstwa, to podludzie nie mający prawa do życia społecznego, a tym samym oboje nadają się do natychmiastowej utylizacji.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3