Śląsk Wrocław trzeci w adidas Football Challenge. Środa Śląska pierwsza

Marcin Pawul
Siódemka Tychy w kategorii U-9, Polonia Środa Śląska w U-11, Orzech Kolbuszowa w U-13 oraz KS Łozina w U-15, zwyciężyły we wrocławskiej eliminacji turnieju adidas Football Challenge. Wszyscy powalczą o bilety na UEFA EURO 2012™, będące główną nagrodą w najbardziej prestiżowym turnieju młodzieżowym w Polsce.

Piękna, słoneczna sobota przyciągnęła na turniej wielu sympatyków młodzieżowego futbolu, a młodzi piłkarze dali z siebie wszystko, gwarantując kibicom mnóstwo emocji. Gratulacje należą się wszystkim, choć na największe owacje zasłużyli oczywiście zwycięzcy.

Drużyna Siódemki Tychy szła w sobotę jak burza. Piłkarze ze Śląska wygrali niemal wszystkie mecze, tylko raz – w inauguracyjnym występie – podzielili się punktami z Orbitą Bukowno. Strzelili przy tym 37 goli, tracąc zaledwie pięć. W finale swojej kategorii Tyszanie pokonali faworyzowane Zagłębie Sosnowiec 3:0.

Wielkie emocje towarzyszyły również konfrontacji w finale kategorii U-11. Dopiero długa seria jedenastek zadecydowała o wygranej Polonii Środa Śląska z UKS Szopienice.

Niedzielne zawody były nie mniej emocjonujące niż sobotnia rywalizacja młodszych roczników. W grze trzynasto- oraz piętnastolatków widać już większe zrozumienie taktyki oraz składnego budowania akcji ofensywnych. Nic dziwnego, że nie brakowało interesujących momentów.

W finale kategorii do lat 13. drużyna Orzech Kolbuszowa zwyciężyła AP 21 Kraków 2:0.Wychowankowie szkółki Mirosława Szymkowiaka stanęli na drugim stopniu podium, dystansując m.in. Wisłę Kraków. Biała Gwiazda zajęła 3.lokatę i w nagrodę również zagra
w warszawskim finale.

W najstarszym roczniku najlepsi okazali się futboliści KS Łozina. Zespół, w którym brylował bramkarz Maciej Snarski (uznany najlepszym golkiperem turnieju w tej kategorii), pokonał w finale Parasol II Wrocław 2:0.

Do wielkiego finału w Warszawie (29-30 maja) zakwalifikowały się po trzy najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej.